Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Tarihi Gaziantep Kalesi’nin Restorasyonu Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen şiddetli depremler sonrası hasar gören tarihi Gaziantep Kalesi’nin restorasyon süreci için ilk adımın atıldığını belirterek, “15 ila 20 Mayıs arasında ihale gerçekleştirip, Gaziantep Kalesi’nin yeniden ihyasını gerçekleştirme sürecini başlatacağız” dedi.

Büyükşehir İş Ve Kariyer Merkezi, Kentteki İstihdam Oranını Günbegün Artırıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne (GBB) bağlı İş ve Kariyer Merkezi kent genelindeki istihdam oranını artırmak ve gençlerin kariyer planlamasına destek olmak için yoğun mesai harcıyor.

Dünya Mirası Arslantepe Ören Yeri Tekrar Ziyarete Açıldı.

2021 yılı Temmuz ayından bu yana UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Arslantepe, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından ziyarete kapatılmıştı.

Çin hükümeti, turizm ve kültür sektörlerini teşvik kararı aldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan bir genelge ile Çin’de kültür ve turizm sektörlerinde tüketimi hareketlendirmeye yönelik bir kampanyanın başlatıldığı duyuruldu.

Dülük Antik Kentinde Çalışmalar Hızlanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Dülük Antik Kenti’nin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak ve duyurulması amacıyla yol haritası ve mevcut durum hakkında toplantı yapıldı.

UNESCO Listesindeki Yesemek Bir Kez Daha Gazikültür Yayınlarında Yer Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazi Kültür A.Ş. tarafından Yesemek Heykel Atölyesi çerçevesinde farklı dönemlere ve bölgelere ait heykel sanatı ve üretimi ile taş ocakları konularını ele alan "Eski Yakın Doğu’da Taş Ocakları, Heykeltıraşlık Atölyeleri ve Yesemek’in Yeri" adlı kitabı yayımlandı.

Şanlıurfa dünyanın önemli bir turizm destinasyonu olabilme kapasitesine sahip

Türkiye’nin önde gelen yolcu taşımacılığı firmalarından Astor Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih As, Şanlıurfa’nın dünyanın önde gelen turizm destinasyonları arasına girebileceğini söyledi.

Battalgazi'de Kartpostallık Manzaralar

Medeniyetin Kalbi Battalgazi'deki eşsiz doğanın ve tarihi yapıların karla bütünleşmesi, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Kahramanmaraş Gastronomisine Ve Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak

Çamlıca Sosyal Tesisi’nde çalışmaların sona geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “25 Milyon TL’lik yatırımla bölgeye son derece nezih ve standardı yüksek bir mekân kazandırıyoruz.

Sanat Eseri Kayısılı Pastalar Ödüllendirildi

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Kadınlar Yarışıyor’ Projesi kapsamında düzenlenen ‘Kayısılı Pastam’ Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Battalgazi’deki Öğrenciler Sinema Keyfini Doyasıya Yaşıyor

Yarıyıl tatilinde de öğrencileri unutmayan Battalgazi Belediyesi tarafından startı verilen sinema etkinliğiyle ilçedeki öğrenciler ödüllendirilirken, “Tay” Filmini aileleriyle birlikte izleyen öğrenciler heyecanlı ve keyifli anlar yaşıyor.

Diriliş Şairi Sezai Karakoç, Battalgazi'de Anıldı

Battalgazi Belediyesi, 22 Ocak 1933'de dünyaya gelen ve 16 Kasım 2021 tarihinde aramızdan ayrılan Diriliş Nesli'nin öncüsü, Türk edebiyatının önemli yazarlarından şair ve mütefekkir Sezai Karakoç'u, doğum gününde düzenlenen söyleşi ve şiir dinletisiyle andı.

7. Dünya Yoga Şampiyonasi’nda Türk Sporcular Tarih Yazdi

International Yoga Federation-IYF (Uluslararası Yoga Federasyonu) tarafından organize edilen 7. Dünya Yoga Şampiyonası çok büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Büyükşehir Hayvanat Bahçesi’ne 1 Yılda Toplam 375 Bin Ziyaretçi

153 türde yaklaşık bin 600 hayvana ev sahipliği yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yaz kış vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, 2022 yılında toplam 375 bin ziyaretçi ağırladı.

Battalgazi'nin Mucit Çocuklarına Özel Etkinlik

Başkan Yardımcısı Sarıgül: 'Her Koşulda Çocuklarımızın Yanındayız'

Battalgazi Belediyesi'nden Bestekar Ateş'e Sürpriz Kutlama

Battalgazi'ye konser programı için gelen Türk müziğinin yaşayan büyük üstatlarından Âmir Ateş'e Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in talimatlarıyla 'Göz Göze Diz Dize 40.Yıl' projesi kapsamında sürpriz evlilik yıldönümü kutlaması yapıldı.

Engelsiz Yaşam Parkı’nda Her Birey İçin Etkinlik Var

Engelsiz Yaşam Parkı’nda Annelere Makrome Eğitimi Veriliyor Engelsiz Yaşam Parkı’na Gelen Herkes Mutlu Ayrılıyor

Amir Ateş Besteleri Konseri Düzenlendi

Battalgazi Belediyesi ve Malatya Musiki Cemiyeti tarafından büyük bestakâr Amir Ateş’in teşrifleri ile, Şef Zeki Giray Yönetiminde “Amir Ateş Besteleri Konseri” düzenlendi.

İnsanlığa İlk Defa Bu Denli Kapsamlı Sunulan Kitap

Beden, zihin ve ruhun mükemmel uyumunu kazanmak isteyen herkes için! Kitapları 73 dile çevrilen, Nobel barış ödülü adayı, Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf’ın Yoga serisi kitaplarının ikincisi olan “Bedeni Çalıştırma Sanatı” Kitabı’nın genişletilmiş dördüncü baskısı çıktı.

Toplam 862 haber.