Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Üniversitemiz Tanıtım Günleri Malatya Park AVM’de Başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, tercih etmek isteyen aday öğrencilerin üniversite hakkında merak ettikleri ve tercih etmek istedikleri bölümler hakkında birebir bilgi almaları için 31 Temmuz- 4 Ağustos 2023 tarihleri arası Malatya Park Alışveriş Merkezi’nde tanıtım günleri başlattı.

Yeşilyurt Kent Konseyinin ‘Teleskop İle Ay Gözlemleme’ Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Yeşilyurt Kent Konseyi, çocukların astronomi ve uzay dünyasına olan ilgisini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Teleskop ile Ay Gözlemi” etkinliği düzenledi.

Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Yoğun İlgi Görüyor

Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi yoğun ilgi görüyor. 2 binden fazla üyeye hizmet eden Yaşam Merkezi geniş spor alanları, fitness, sauna, havuz ve diğer sosyal aktiviteleriyle ilçe halkına hizmet sunarken, özellikle çocuklara yönelik kurslarda eğitici dersler veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Halı Dokuma Kursuna Yoğun İlgi Gösteriliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Çiğdem Tozkoparan Kadın Yaşam ve Spor Merkezi ile Kernek Külliyesi Kadın Yaşam Merkezi ve Kerpiç Ev’lerde açılan halı dokuma kursları devam ediyor.

Semt Konağı Öğrencileri Sanat Sokağını Gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Temsilciliği işbirliği ile gerçekleştirilen ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz Okulu Programları çerçevesinde eğitim gören öğrenciler, Sanat Sokağı’nda bulunan Radyo ve Gramofon Müzesi, Fotoğraf Makinesi Müzesi’ni ve Malatya Kültür Evi’ni gezdi.

Çocuklarımızın Gözlerindeki Işıltı Asla Sönmesin

Çocukları deprem travmasından uzak tutup geleceğe daha güvenle ve umutla bakmalarını sağlayacak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren Yeşilyurt Belediyesi, ‘İyilik Makası’ adı altında başlattığı yeni projesiyle çocukların hayatına renk katmaya başladı. Sütlüce Mahallesinde gerçekleşen ilk etkinlikte yarışmalar düzenlendi, hediyeler dağıtıldı, çocuklar keyifli ve neşeli anlar yaşadı.

Battalgazi Belediyesi’nden Depremzede Öğrencilere İzcilik Kampı

Malatya’daki izcilik branşının en büyük destekçisi olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla asrın felaketini yaşayan 120 depremzede öğrenci, İstanbul Ümraniye’de düzenlenen Asrın Dayanışması Yaz İzci Kampı’na uğurlandı. Bir haftalık kampa katılan depremzede öğrencileri, Başkan Güder uğurladı.

Ali Cengiz Malatya Kültür Müdürlüğüne Atandı

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, kurumun şube müdürlerinden Ali Cengiz vekâleten atandı.

Başkan Çınar'ın Girişimleriyle Çırmıhtı'ya Yeni Bir İş Merkezi Kuruluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar' Çırmıhtı İş Merkezi Projesi ile Bölge Ekonomisini Yeniden Hareketlendireceğiz'

Semt Konağı Yaz Okulu Öğrencileri Hayvanat Bahçesini Gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Temsilciliği ile ortak olarak gerçekleştirilen ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz Okulu Programları çerçevesinde eğitim gören öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hayvanat bahçesini gezdi.

İzmir turizminde tarihi rekor

İzmir, 2022 yılında turizmde tüm zamanların rekorunu kırarak 2 milyon 153 bin 881 turisti ağırladı.

Başkan Büyükkılıç, Eşsiz Deha Mimar Sinan’ı Andı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mimar Sinan’ın 435. vefat yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

7 Temmuz Dünya Değişim Günü Tüm Dünyada Kutlandı

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7.7 tarihinde kutlanan Dünya Değişim Günü, bu yıl 7 Temmuz Cuma günü yurt içi ve yurt dışı 100’ün üzerinde şehirde coşkuyla kutlandı.

Yeşilyurt Mesleki Eğitim Ve Yaşam Merkezi’nde Açılan Hazır Giyim Kursu Yoğun İlgi Görüyor

Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi, vatandaşları meslek edinmeleri ve gerek kendi bütçelerine gerekse ekonomiye katkı sağlamaları için çeşitlendirerek arttırdığı kurslarına Hazır Giyim Kursu’nu da ekledi.

Bilimsenol Festivali'nin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan' İnsanlığı Geleceğe Taşıyacak Bilimsel Çalışmaların Olması En Temel Dileğimizdir'

Dünya Değişim Günü 7 Temmuz’da Kutlanacak!

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7.7 tarihinde kutlanan “Dünya Değişim Günü”, 7 Temmuz Cuma günü yurt içi ve yurt dışı 100’ün üzerinde şehirde kutlanacak.

Nikahı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özuslu kıydı Huzurevinde evlilik

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü’nde tanışan huzurevi sakinleri Ayşe Küpeli ile Mehmet Cengiz hayatlarını birleştirdi.

Malatya’dan İspanya’ya Uzanan Tecrübe Paylaşımı

Aralarında Malatya’nın da yer aldığı 4 ilin kadın kooperatifi başkanı, İspanya'ya düzenlenen proje gezisinde Avrupalı kadın girişimcilerle tecrübe paylaşımında bulundu.

Âşık Veysel, Vefatının 50’nci Yılında Türküleriyle Anıldı

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Halkbank iş birliğiyle Necip Fazıl Konteyner Kent’te Yavuz Bingöl’ün katılımıyla Âşık Veysel’i anma konseri düzenlendi.

Toplam 862 haber.