Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

TikTok Shop, 200 bin şirketle ABD’de kullanıma sunuldu

Dünyanın en popüler sosyal medya kanallarından TikTok’un alışveriş odaklı TikTok Shop uygulaması ABD’de hizmete girdi.

Evcil Hayvan Endüstrisi İstanbul’da Buluşuyor

Evcil hayvan ürünleri sektörü, küresel olarak son yıllarda büyük bir büyüme gösteriyor. Bu büyümeden pay almayı hedefleyen ülkelerden biri olan Türkiye, yerli üretim ve ihracatı artırmaya yönelik adımlar atıyor.

Strese Son Veren Değişim Şenliği 8-9-10 Eylül 2023

Dünya Değişim Akademisi tarafından her iki ayda bir gerçekleştirilen Değişim Şenliği 8-9-10 Eylül 2023 tarihlerinde tüm dünyaya CANLI ONLINE şekilde sunuluyor.

Sanatçılardan Konteyner Kente Ziyaret

6 Şubat tarihinde ki depremlerde büyük hasar alan Malatya'ya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı öncülüğünde oluşturulan ekiplerin ziyaretleri sürüyor.

Büyüklere Vefa

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak faaliyete açılan Vefa Konağı, depremlerden sonra yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

Gündüzbey ve Çırmıhtı'da koruma amaçlı imar planı hazırlanacak

Gündüzbey ile Çırmıhtı Hıroğlu Mahallesinde yer alan, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında bakanlıkça tescillenen ve depremde yıkılan veya ağır hasar gören evlerin ihyasının sağlanması için mahallinde incelemelerde bulunuldu.

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Üretime Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulan Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’ndeki üretim tüm hızıyla devam ediyor. Kadınların el emeğiyle yapılan ürünlere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Battalgazi Belediyesi Yeşilçam Sosyal Tesisine Vatandaştan Tam Not

Battalgazi Belediyesi tarafından hizmete sunulan Yeşilçam Sosyal Tesisleri, zengin yemek menüsü ve kaliteli hizmetleriyle vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Arslantepe Höyüğü’ne Tanıtım Ve Karşılama Merkezi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı’nın güdümlü projesi kapsamında desteklenen Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşa çalışmaları devam ediyor.

Elazığ, Kent Müzesine Kavuşuyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin yıllardır beklediği bir özlemini daha gidererek Elazığ’ın kültür ve turizmine yeni bir değer daha kazandırıyor.

Arslantepe'ye Karşılama Merkezi

UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Arslantepe Höyüğü'ne gelen ziyaretçilerin talep ve isteklerini karşılamak amacıyla Karşılama Merkezi inşa çalışmaları devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi Hastane Kafe Yoğun İlgi Görüyor

Battalgazi Belediyesi Sosyal Tesisleri ilçe halkının yoğun ilgisini görüyor. Battalgazi Devlet Hastanesi yan tarafında bulunan Battalgazi Belediyesi Hastane Kafe, hasta, hasta yakınları ve hastane çalışanlarına hizmet ederken, kaliteli, ucuz olması ve hijyeniyle taktir görüyor.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmetin Hayata Geçirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından evlenmek için başvuru yapan çiftlere, evlilik öncesi danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Battalgazi'de depremzede çocuklara ücretsiz saç bakım hizmeti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla konteyner kentte kalan çocuklara ücretsiz saç bakımı ve kesimi gerçekleştirildi.

Başkan Güder Arslantepe Kazı Heyetini Ağırladı

Başkan Güder, ' M.Ö 5 bin yıllık bir tarihi, bir geçmişi ortaya çıkararak bu geçmişi alıp geleceğe aktarma noktasında önemli çalışmalar yapılıyor. Bu tür geçmişe ait miraslar bir millete ait miraslar değildir. Bunlar ortak miraslardır.

Battalgazi'de Unutulmaz Toplu Sünnet Şöleni

Başkan Güder' Depremzede Yavrularımıza 44 Kere Maşallah'

Gürkan: Çocuklarımız Ne Kadar İyi Yetiştirilirse Geleceğimiz O Kadar Aydınlık Ve Parlak Olur

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki 8 Semt Konağı ve Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Yaz Okulu Final Şenliği’ programı düzenlendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi 1. Sınıf Hayvanat Bahçesi Ruhsatını Aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde tek olma özelliğine sahip olan Orduzu bölgesinde bulunan Hayvanat Bahçesi, şehir içinden ve şehir dışından birçok ziyaretçinin uğrak noktası oldu.

Dünyanın İlk Ve Tek Gerçek Yoga Dergisinin 43. Sayısı Çıktı!

2011 yılından bu yana tam 12 yıldır kesintisiz olarak yayınlanan Dünyanın ilk ve tek gerçek Yoga dergisi olan Yoga Academy Journal’ın 43. Sayısı çıktı.

Toplam 862 haber.