Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi'ndeki Kurslara Yoğun İlgi

Başkan Çınar' 250'ye Yakın Kursiyerimize Farklı Alanlarda Eğitim Veriyoruz'

Büyükşehir, İyilik Örün Projesi İle İkinci Kez Gönüllere Dokunuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından geçen yıl hayata geçirilen, ‘Çocuklarımıza İyilik Örün’ projesinin ikincisi başladı.

Tarihi Kentler Birliği’nden Ankara Büyükşehir Belediyesine Ödül

Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Başkentin UNESCO Dünya Mirası Alanları Kitap Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin turizm potansiyeline sahip alanlarını günyüzüne çıkarmak ve tarihi yapılarını günyüzüne çıkarmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Antalya Kütüphanesi İlk Ödülünü Aldı

Kepez Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100.yılında kitapseverlere kapılarını araladığı Antalya Kütüphanesi, ATSO’nun 100. Yıl Kültür-Sanat ödülüne layık görüldü.

Shanghai, 940 bölge merkezi, 551 Ar-Ge merkezine ev sahipliği yapıyor

2023 Uluslararası İş Liderleri Danışma Konseyi’nin basın toplantısına göre, Shanghai’de şu anda çok uluslu şirketlerin 940 bölgesel merkezi ve 551 yabancı fonlu araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezi bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamalarına sayılı günler kaldı. Milli Mücadelenin köklü hatırasını yaşatmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 100. yılı Malatya’da da 100 etkinlik programıyla kutlanıyor.

Tarihi Kentler Birliği'nden Başkan Güder'in Projesine Ödül

Eski Malatya Meydan Projesi Tarihi Kentler Birliği'nden 'Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'ndan ödül

577 yılında idam edilen imparatorun kayıp mezarı bulundu

Arkeologların, Çin’in Shaanxi Eyaleti’nde bulunan Xianyang şehri yakınlarında keşfettikleri mezar, bu zamana kadar sadece tarih kayıtlarında yer alan, Kuzey Zhou hanedanının ilk siyasi güç mücadelesini kanıtladı.

Bölgenin En Kapsamlı Ve Modern Kütüphanesi Malatya’da Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile yapımı tamamlanan Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Başkan Güder Depremzede Çocukların Eğlencesine Ortak Oldu

Battalgazi Belediyesi tarafından konteyner kentte çocuklara yönelik düzenlediği şenlikler devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi Resim Kursunda Yüzde 100 Başarı

Battalgazi Belediyesi tarafından açılan resim kursuna katılan öğrenciler yüzde 100 başarı sağlayarak kursiyerlerden tamamı üniversitede eğitim görmeye hak kazandılar.

Battalgazi Belediyesi’nden Hareketlilik Haftası Etkinliği

23-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Spor ve Hareketlilik Haftası kapsamında Battalgazi Belediyesi tarafından sportif faaliyetlerin yer aldığı etkinlik düzenlendi. Gençler ve çocukların spor yapıp keyifli vakit geçirdiği programa Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder de katıldı.

2023 Yılı Fırat Turu Destek Programı Başlatıldı

“Fırat Turu” ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’yi Keşfetmenin Tam Zamanı

Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere 'Film İzletisi ve Analiz' Programı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi'ndeki öğrencilere, 'Film İzletisi ve Analiz' programı düzenlendi.

Kepez’in Araba Müzesi, Otomobil Festivali İle Açıldı

Kepez Belediyesi’nin eski Antalya İplik ve Pamuklu Dokuma Fabrikası’nın pamuk ambarından nostaljik bir müzeye dönüştürdüğü Antalya Araba Müzesi, Antalya Otomobil Festivali ile kapılarını otomobil severlere açtı.

Battalgazi'de Çocuk Şenliği

Çocukların eğlenceli anlarına AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak da ortak oldu.

10 bin yıllık eski çay ormanları UNESCO listesine alındı

Yunnan eyaletinin Pu’er şehrine bağlı Jingmai Dağı’ndaki eski çay ormanlarına ilişkin kültürel manzara, dün akşam Suudi Araistan’ın Riyad kentinde düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Komitesi’nin 45. kurulunda Dünya Mirası Listesi’ne dâhil edildi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Öğrencilerinden YKS Başarısısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’ndeki öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) büyük başarı elde ettiler.

Toplam 862 haber.