Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri Mersin’i Tanıma Fırsatı Buldu

Mersin'in Arkeolojik Zenginliği, Doğal Güzelliği Ve Kentsel Mirası Katılımcıları Çok Etkiledi

Konak'ın Sokakları Turizme Kazandırılıyor

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Konak'ın Geleneksel Yapıları 'Sokak Sağlıklaştırma' Projeleriyle Aslına Kavuşuyor

Yeşilyurt Belediyesi ‘Namazla Diriliş’ Konferansına Ev Sahipliği Yaptı

Hayatımızın Merkezinde Namaz Olmalı

Şeyh Şamil Ve Fatih Kültür Merkezleri Tamamlanma Aşamasına Geldi…

Sivas Belediyesi, her yaştan insanın sosyal hayata daha etkin katılımını sağlamak ve meslek edinmelerine yardımcı olarak istihdamı artırmak adına bünyesindeki eğitim, kültür ve yaşam merkezlerine yenilerini kazandırıyor.

Önce Öğrendiler Sonra Özel Turnuvaya Katıldılar

Battalgazi Belediyesi tarafından Sosyal Yaşam Merkezi'nde kurs alan görme engelli bireyler için düzenlenen 1.Görme Engelliler Satranç Turnuvası heyecanlı anlara sahne oldu.

Üniversite Öğrencileri, Yeşilyurt’un Tarihi Ve Doğal Zenginliklerine Hayran Kaldı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından düzenlenen ‘Sosyal Medyadan Sosyal Hayata-Yeşilyurt’ta Sonbahar’ programına katılarak Tarihi Yeşilyurt Konakları ve Müzeleri gezip, doğa yürüyüşü yapan 300 üniversite öğrencisi, Yeşilyurt’un tarihi ve kültürel mekânları ile tabiat güzelliklerine hayran kaldılar. Programa katılan öğrenciler doğal ortamda keyifli bir hafta sonu yaşadılar.

Gaziantep En Sevilen Şehir

Gaziantep, WWF'nin küresel çapta organize ettiği, Tek Dünya Kentleri Yarışması (OPCC) kısa listesinde yer alan 27 ülkeden 63 şehrin “en sevilen şehir” olmak için dostane şekilde yarıştığı Kentimi Seviyorum Kampanyası’nın bölgesel sonuçlarında Avrupa, Afrika ve Batı Asya Bölgesi birincisi oldu.

Mersin'in Özel Aşçıları İddialı: Masterchef’e Hazırlanıyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelsiz bir kent amacıyla hayata geçirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Yabancı basın mensupları Malatya'yı Mercek altına aldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından düzenlenen UNESCO Rotası kapsamında, iki ayrı kafile halinde Malatya’ya gelen yabancı basın mensupları, ilimizin tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

Tarsus’ta 3 Gün Festival Rüzgarı Esti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte, 1. Uluslararası Tarsus Festivali'nin son gününde festival etkinliklerinin olduğu alanları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Bodrum'daki Gizemli Kentin Sırrı Açığa Çıkıyor!

Bodrum’un Mazı bölgesinde, birinci derece arkeolojik sit alanında bulunan Kissebükü Antik Çağ Kenti kazılarının gizemi yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Engelsiz Bir Yüreğin Sevgi Dolu Şiirleri

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde Şair Yazar Hüseyin Güler’in yeni çıkan kitabı “Ah İstanbul” için bir program düzenlendi.

Yazar Kapaklıkaya, 7 Kasım’da Battalgazililerle Buluşacak

Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya, Battalgazi Belediyesi tarafından ailelere rehberlik etmesi amacıyla hayata geçirilen “Aile Akademisi” programları çerçevesinde Battalgazililerle buluşuyor.

Sosyal Medya Yalnızlaştırıyor Mu?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, sosyal medyanın yalnızlaşma üzerindeki etkilerine dikkat çekti.

Şeffaflık Ödülü Yuvasında: ABB Başkanı Mansur Yavaş’a Şeffaflık Ödülü Takdim Edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından layık görüldüğü Şeffaflık Özel Ödülü’nü teslim aldı.

Kadın Meclisi’ne “En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kurumlar arası işbirliği ile düzenlemiş olduğu kadın bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Battalgazi Destanı’ndan Çanakkale Destanı’na Yolculuk

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye bir gezi programı düzenledi.

Festivalimizi Sportif Etkinliklerle Daha Hareketli Hale Getirdik

Yeşilyurt Belediyesi ‘Cumhuriyet Kupası’ Spor Ödülleri, Çocuk Kitapları Festivalinde Takdim Edildi

Kızılay’ın Gönüllü Üyelerine Başkan Güder’den Gezi Turu Jesti

Türk Kızılay’ının gönüllü kadın üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla yaptığı jest ile Medeniyetin Kalbi Battalgazi’deki tarihi mekanları gezdi.

Toplam 862 haber.