Ras Ajans Haber

Başbakan Yıldırım İle Başkan Gökçek’in Ankara Mitingi

Başbakan Yıldırım İle Başkan Gökçek’in Ankara Mitingi
15 Nisan 2017 - 11:35

BAŞBAKAN YILDIRIM İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK, İLÇELERDE YAPTIKLARI MİTİNGLERİ ETİMESGUT, SİNCAN VE YENİMAHALLE İLE SÜRDÜRDÜ

-BAŞKAN GÖKÇEK:

“ETİMESGUT’A SON 3 YIL İÇİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK, 725 TRİLYON (ESKİ PARA) LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

“SİNCAN’DA 457 TRİLYON (ESKİ PARA) LİRA YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK. 969 BİN TON ASFALT ATTIK”

-YENİMAHALLE’DE YÜZDE 60’IN ÜZERİNDE REKOR KIRACAĞIZ”

 

Başbakan Binali Yıldırım ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,  Ankara’nın 5 ilçesinde miting düzenledi. Altındağ ve Keçiören’le başlayan miting trafiği, Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle ile devam etti.

2017 Anayasa Değişikliği Referandumu için Ankara’da ilçe mitingleri düzenleyen Başbakan Yıldırım ve Başkan Gökçek, gittikleri tüm ilçelerde coşkuyla karşılandı. Etimesgut Belediyesi önünde toplanan binlerce vatandaşa seslenen Başkan Gökçek, yoğunluğun fazla olmasından duyduğu memnuniyeti, “Burasını görünce moralim daha da yükseldi. Her yer tıka basa dolmuş. Referandumda yüzde 60’ın altında istemiyorum” diyerek dile getirdi.

İlçeye yapılan yatırımları da anlatan Başkan Gökçek, “sadece 3 yıl içerisinde Etimesgut’a 725 trilyon (eski parayla) yatırım yaptık. 800 bin ton asfalt döktük, 39 kilometre bariyer, 421 bin metrekare kaldırım döşedik” dedi.

Referandumda neden “evet” oyu kullanılması için nedenleri anlatan Başkan Gökçek, “Sadece Etimesgut’a yapılan 725 trilyonluk yatırımı neye borçluyuz? Tabii ki istikrara… İstikrarın devam etmesi için Pazar günü evet diyeceğiz. Trump, Amerika’yı tek başına yönetiyor da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi mi yönetemeyecek?” diye konuştu.

 

-“HASTANEYİ BAŞBAKANIMIZDAN İSTEYİN”

Başbakan Yıldırım ve Başkan Gökçek’in dördüncü durakları Sincan oldu. Sincan Lale Meydanı’nda, “evetler Sincan’da yüzde 80 çıkıyor mu? 79’u kabul etmeyiz ona göre” şeklinde konuşmasına başlayan Başkan Gökçek, Sincan’da da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları özetle anlattı. Sincan’a 457 Trilyon liralık yatırım yapıldığını açıklayan Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

            “Sincan’a 959 bin ton asfalt attık. 207 bin metrekare kaldırım döşedik. 101 kilometre yağmur suyu hattı, 42 kilometre kanalizasyon hattı yaptık.”

            Vatandaşların hastane taleplerine de cevap veren Başkan Gökçek, “hastaneyi belediyeden istemeyeceksiniz benden sonra Başbakanımız konuşacak, Başbakanımızdan isteyin” dedi.

Başkan Gökçek, günün son mitinginde, Yenimahalle Hastane Metrosu önünde toplanan kalabalığa seslendi. Başkan Gökçek, “Yenimahalle’den yüzde 60’ın altını kabul etmiyoruz tamam mı? Bugün iki tane anket yayınlandı. Birisi yüzde 59.4, diğeri ise yüzde 60.8 ‘evet’…Dolayısıyla sizin de yüzde 60’ın altına inmeniz söz konusu değil tamam mı? Söz mü?” şeklinde konuştu.  (SON)

NOT: Haber ve haberle ilgili fotoğraflar mail adreslerine gönderildi.

Görüntü FTP adreslerine gönderildi. Görüntü için 317 56 63 arayabilirsiniz.