beylikdüzü escort2003 yılında Ege İhracatçı Birlikleri ile İzmir Vergi Dairesi arasında kurulan iş birliği tıkır tıkır çalışıyor « Rasajans

Rasajans

2003 yılında Ege İhracatçı Birlikleri ile İzmir Vergi Dairesi arasında kurulan iş birliği tıkır tıkır çalışıyor

2003 yılında Ege İhracatçı Birlikleri ile İzmir Vergi Dairesi arasında kurulan iş birliği tıkır tıkır çalışıyor

2003 yılında Ege İhracatçı Birlikleri ile İzmir Vergi Dairesi arasında kurulan iş birliği tıkır tıkır çalışıyor
154
12 Mart 2020 - 21:20

İzmirli ihracatçıların Katma Değer Vergisi (KDV) iadelerinde yaşadıkları tıkanıklığı gidermek amacıyla 2003 yılında Ege İhracatçı Birlikleri ile İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı arasında başlayan periyodik toplantılar sorunları minimize etti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, iki kurumun yapıcı yaklaşımı sayesinde ihracatçıların vergi dairelerinde işlerinin hızlı bir şekilde ilerlediğini dile getirdi.

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, Grup Müdürleri, Birim Müdürleri, 2014-15 Dönemi Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ve Ege İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımıyla Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Eskinazi, “Periyodik toplantılarımızı 3 ayda bir yapma hedefimiz olmakla birlikte kurumlarımızın gündemindeki yoğunluk nedeniyle bir yılı aşkın süre ara vermiştik. Bu kadar süre sonra bir araya geldiğimizde üyelerimizden gelen sorunlarda çok büyük sorunlar değil, onları da İzmir Vergi Dairesi yetkililerimizle paylaştık. Kendileri anında çözüm geliştiriyorlar. İlk toplantılara başladığımız yıllarda sorun yumağı olurdu o günlerden bugünlere geldiğimiz için mutluyuz. İzmir Vergi Dairesi, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü ile ihracatçılarımızın sorunlarının çözümü için periyodik toplantılarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Engin: “İhracatçılarımız için 7 gün 24 saat çözüm geliştiriyoruz.”

İhracatçıların sorunlarının çözümü için hızlı aksiyon aldıklarını ifade eden İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, gelen talepler doğrultusunda yeni kurulan ihtisas vergi dairelerinde iyileştirmelere devam edildiğini ve ihracatçılarımızın taleplerini karşılayacak düzeye gelindiğini ifade etti.

Geçmişteki toplantıların sonuçlarından duyduğu memnuniyeti belirten Engin, “Toplantı gündemine baktığımızda çok önemli bir sorununun kalmadığını görüyor ve bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bu toplantı gündemindeki sorunların birçoğu da önceki toplantılarda görüştüğümüz sorunlar olmakla beraber son karar merci Hazine ve Maliye Bakanlığımız olduğu için Bakanlığımızın yaklaşımına göre hareket ediyoruz. Ayrıca ihracatçılarımızın sorunlarının çözümü için bu toplantıları da beklemiyor, ihracatçılarımız sorunlarını bizlere aktardıkları anda 7 gün 24 saat çözüm geliştiriyoruz. dedi.

Yıldırım: “Karşılıklı diyalogla sorunları çözüme kavuşturduk”

2003 yılında İzmir Vergi Dairesi ile Ege İhracatçı Birlikleri arasındaki periyodik toplantılara fikir babalığı yapan Ege İhracatçı Birlikleri Mali Danışmanı Adnan Yıldırım ise; 2003 yılında İzmir’de ihracatçıların KDV iadesi alacaklarının Türkiye genelinde yapılan bazı yanlışlar nedeniyle çamura saplandığını, iki kurum arasındaki diyalogu arttırarak sorunları çözüme kavuşturduklarını anlattı.

İhracatta KDV iadesi sorunlarını her firmanın ayrı ayrı çözmeye çalışması yerine iki kurumun işbirliği yapmasını sağladıklarını dile getiren Yıldırım, “Doğru işler yapınca bu uygulama diğer kurumlara örnek oldu. Ege İhracatçı Birlikleri’nin İzmir Vergi Dairesi ile başlattığı periyodik toplantılar, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik İzmir Bölge Müdürlüğü ile devam etti. Sonrasında Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda da benzer bir modele geçildi. Bugün bu iş birliğinin halen devam etmesinden ve sorunların çözümüne katkı sağlamasından dolayı mutluyum” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.